Sida 1 av 1

Kvällsträffar Sundsvall

Postat: tis 17 nov 2009, 08:26
av Bertan *5304*
Hejsan
Det skulle vara kul om vi kunde ta upp tisdagsträffarna även nu under vintern. Om någon har ett bra fikaställe så kom med förslag på vart vi kan träffas ta en kopp kaffe och spåna om nästa sommars aktiviteter.
Har ni något bra ställe så skriv in en rad här så kör vi igång igen.

Det är dax att börja planera våren och sommarens rutter

Postat: lör 28 nov 2009, 00:07
av benny#6698
Det börjar närma sig. Nu går vi mot ljusare tider, gå in på "MC Routes from Sundsvall" på facebook och lägg in din bästa rutt. Så har vi planeringen klar när det vårsolen har börjat torkat upp vägarna. Det kan kännas amatörmässigt när man står där på plattan och vrider på gasreglaget och undrar vart vi ska ställa kosan denna kväll/dag och det visar sig att vi återigen hamnar på samma ställe som sist eftersom fantasin har sinat.

Ta chansen nu under vinterhalvåret att börja kolla vilken rutt som vore lämpligt att åka en kväll eller under en dag eller varför inte en liten rutt runt skutan på några dagar tillsammans med fler tvåhjulingar.