Sida 1 av 1

Hemliga?

Postat: mån 14 maj 2007, 10:23
av LarsÅke#1916
Hej

Jag letade igenom medlemslistan i Forumet och sorterade efter ort. Kunde då konstatera att var 6:te användare inte angett ort. 99st!!!

Vet ni inte var ni bor eller vill ni vara hemliga?
Bild

Skämt åsido, jag uppmanar alla användare att ange sin vistelseort i sin profil så att åtminstone vi andra kan se var ni befinner er normalt.
Pyttsa gärna in mailadressen samtidigt om ni inte redan gjort detta.

Bild

Lev väl.

BRA!

Postat: mån 14 maj 2007, 10:52
av goran428
Bra uppmärksammat Lars Åke!

Jag godkänner inga profiler numera om de inte åtminstone innehåller medlemsnummer OCH boendeort. Vill "sökanden" snabbt bara uppge anv.namn te.x kålle osså en mailadress så blir det nog inte så mycket inlagt i forumet heller framledes. Okynnesregistreringar raderas således direkt tillsammans med robotregistreringar i avsikt att marknadsföra "produkter"

Jag tror nog att jag kan tolka allmänna meningen i klubben som att vi inte vill ha "alias-inlägg" på VRS-forumet.

Medlemsnr boendeort och gärna vilken vulcan-hoj kör du (även andra märken, tilläggshojar) och mycket gärna en personlig (men seriös) avatar. Se där den perfekta profilen

INGET SÅDANT HÄR TACK>> Bild

Göran

Postat: mån 14 maj 2007, 11:45
av Janne#5013
Jag håller med, men föredrar att vara anonym så länge. :?

hälsningar
XXX

Postat: mån 14 maj 2007, 13:19
av LarsÅke#1916
Janne Jonsson, du tror väl inte att så coola gubbar kan vara anonyma?

Bild

Säger som Baloo - störtlöjligt.

Ha de gott

Postat: mån 14 maj 2007, 13:43
av Janne#5013
LarsÅke#1916 skrev:Janne Jonsson, du tror väl inte att så coola gubbar kan vara anonyma?

Bild

Säger som Baloo - störtlöjligt.

Ha de gott

Jäklar, tänkte inte på det.

Hat gôtt du mä

Postat: tis 15 maj 2007, 20:42
av Klas#1245
Hej !

Hur många är det då tyvärr som inte har en icke fungerande mailadress, ett av två enkla kriteria för medlemskap i VRS - fungerande mailadress o vulcanhoj. :?